11.11.2018

"Polsko, życzymy Ci kochających Cię i siebie nawzajem obywateli, szanujących siebie nawzajem, którzy będą służyli Tobie i wspólnemu dobru!..."[link do galerii]  [...] 
wolontariat


Marzycielska poczta 15.03.2018@09:00

    

Serdecznie zapraszamy - dołącz do akcji „Marzycielska poczta”.

Wspomóż dziecko w trakcie walki z chorobą! 

Jak wspomóc? 

    Bardzo prosto, możesz wybrać jedną z propozycji: 
 • napisz list 
 • samodzielnie przygotuj ozdobną kartkę 
 • napisz pozdrowienia na gotowej kartce 

   

 Gotowe, zaadresowane kartki, listy (w kopertach z naklejonym znaczkiem) przynieś do sali 
nr 205 na długiej przerwie.

Na przesyłki czekamy do 28 marca.
Dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu kochają dostawać listy
i kartki. Twoje dobre słowo jest bezcennym wsparciem w walce z chorobą.
    Profile chorych dzieci znajdziesz tutaj :       
Grażyna Tyszka 

 


Nominacja do tytułu "Wolontariusz Roku 2017" 10.12.2017@20:07

„Nie liczy się ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” 

    Nasze uczennice Wiktoria Stawinoga, Anna Biegańska, Aleksandra Motyka i Weronika Karlińska zostały nominowane do tytułu „Wolontariusz Roku 2017” celem uhonorowania dobroczynnej społecznej działalności na rzecz mieszkańców Zabrza.
Dziewczęta już od kilku lat aktywnie wspierają w działaniach Schronisko Św. Brata Alberta. Uczennice współorganizują zajęcia dla dzieci mieszkających w Domu Samotnej Matki w Rokitnicy, imprezy okolicznościowe typu Mikołajki, Andrzejki, imprezy urodzinowe, pikniki i wiele innych gdzie mogą rozwijać swoją chęć i pasję niesienia pomocy tym, dla których życie niejednokrotnie było pełne przeszkód i trudności. Zaangażowanie dziewcząt zostało docenione przez Dyrekcję i pracowników Domu Samotnej Matki z Dzieckiem, dzięki czemu dziewczęta uczestniczyły w Imprezie z okazji „Dnia Wolontariusza” 4 grudnia 2017 roku oraz przyjęły gratulacje i podziękowania z rąk Pani Prezydent Małgorzaty Mańki – Szulik.
Dziewczęta dziękujemy za ogromne serca i potrzebę dzielenia się dobrem.   

Aleksandra KowalikSukcesy naszych Wolontariuszy w 2017 roku 20.10.2017@13:29

    W październiku Dyrektor Szkoły Pan Jacek Szkarłat przyjął na swe ręce podziękowania za owocną współpracę uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły z Schroniskiem św. Brata Alberta w roku 2017.

 W ramach współpracy w roku 2017 udało się zorganizować:

1. Bal Karnawałowy dla najmłodszych (w ramach projektu uczniów Gimnazjum) 
2. Dzień Matki, Dzień Dziecka, urodziny dzieci (szczególne zaangażowanie wolontariuszek, które od lat wspierają działania na rzecz bezdomnych kobiet i matek przebywających w całodobowym Schronisku prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Anna Biegańska, Weronika Karlińska, Aleksandra Motyka, Wiktoria Stawinoga).
3. Promocję Schroniska w trakcie imprez organizowanych przez miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.
4. Karaoke dla kobiet i dzieci (przygotowane i poprowadzone przez Wiolettę Sobala, Natalię Krawczyk, Mateusza Kwiecień, Dawida Bednarczyka, Dominika Kwiecień oraz Panią Danutę Kaczmarek).
5. Korepetycję dla dzieci mających trudności w nauce. 
6. Sesję zdjęciową na terenie Schroniska, otrzymane zdjęcia zostaną wykorzystane dla stworzenia plakatu, który będzie wizytówką Placówki (autorka zdjęć jest Weronika Karlińska). 

    W imieniu Zarządu Koła Prezes Maria Demidowicz składa serdeczne podziękowania za inspirowanie, uwrażliwienie i wspieranie młodzieży w realizacji działań na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz przekazywanie wartości dobra, prawdy, życzliwości i ludzkiej wrażliwości. 

Aleksandra Kowalik


Kilka słów o gali "Kropla Tęczy" 13.04.2017@21:02

     Każdego roku zabrzanie nagradzają wolontariuszy i stowarzyszenia, które w sposób wyjątkowy i zupełnie bezinteresowny działają na rzecz zabrzańskich dzieci. "Kropla Tęczy" to statuetka symbolizująca ich społeczne zaangażowanie.
I właśnie laureatką tej nagrody została uczennica naszej szkoły - Karolina Wyciślik, zajmując drugie miejsce.

     Karolina na co dzień jest uczennicą klasy trzeciej gimnazjum. W swoim wolnym czasie przebywa w schronisku dla bezdomnych kobiet, gdzie regularnie pomaga w organizowaniu zajęć dla dzieci, współorganizuje uroczystości na terenie placówki, a także stara się promować schronisko w trakcie miejskich imprez.
     22 marca o godzinie 13:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu Karolina wraz z grupą pozostałych wolontariuszek z naszej szkoły, rodziców i wychowawczyni Pani Lilianny Konieczny uczestniczyła w oficjalnej gali nadania orderu. Uroczystość zaczęła się od przywitania gości, podziękowań, przedstawienia ważnych osób biorących udział w tej wspaniałej imprezie oraz współorganizatorów plebiscytu. Po wstępie i krótkiej historii "Kropli Tęczy" przystąpiono do nadania orderu wszystkim wyróżnionym. Nasza wolontariuszka została nagrodzona symboliczną statuetką, dyplomem i kwiatami. Po części głównej nastąpiła część artystyczna, którą uświetnił występ zabrzańskich tancerek. Galę podsumowano ogromnymi oklaskami, potem miała miejsce sesją zdjęciową oraz  poczęstunek dla gości.
     Gratulujemy naszej koleżance wyróżnienia.
 
                                                                                     Roksana Tyka, klasa 3a« 1 2 3 z 6 »
 
zamknij okno