wolontariat

Sukcesy naszych Wolontariuszy w 2017 roku 20.10.2017@13:29

W październiku Dyrektor Szkoły Pan Jacek Szkarłat przyjął na swe ręce podziękowania za owocną współpracę uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły z Schroniskiem św. Brata Alberta w roku 2017.

W ramach współpracy w roku 2017 udało się zorganizować:

1. Bal Karnawałowy dla najmłodszych (w ramach projektu uczniów Gimnazjum)
2. Dzień Matki, Dzień Dziecka, urodziny dzieci (szczególne zaangażowanie wolontariuszek, które od lat wspierają działania na rzecz bezdomnych kobiet i matek przebywających w całodobowym Schronisku prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Anna Biegańska, Weronika Karlińska, Aleksandra Motyka, Wiktoria Stawinoga).
3. Promocję Schroniska w trakcie imprez organizowanych przez miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.
4. Karaoke dla kobiet i dzieci (przygotowane i poprowadzone przez Wiolettę Sobala, Natalię Krawczyk, Mateusza Kwiecień, Dawida Bednarczyka, Dominika Kwiecień oraz Panią Danutę Kaczmarek).
5. Korepetycję dla dzieci mających trudności w nauce.
6. Sesję zdjęciową na terenie Schroniska, otrzymane zdjęcia zostaną wykorzystane dla stworzenia plakatu, który będzie wizytówką Placówki (autorka zdjęć jest Weronika Karlińska).

W imieniu Zarządu Koła Prezes Maria Demidowicz składa serdeczne podziękowania za inspirowanie, uwrażliwienie i wspieranie młodzieży w realizacji działań na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz przekazywanie wartości dobra, prawdy, życzliwości i ludzkiej wrażliwości.

Kilka słów o gali "Kropla Tęczy" 13.04.2017@21:02

Każdego roku zabrzanie nagradzają wolontariuszy i stowarzyszenia, które w sposób wyjątkowy i zupełnie bezinteresowny działają na rzecz zabrzańskich dzieci. "Kropla Tęczy" to statuetka symbolizująca ich społeczne zaangażowanie.
I właśnie laureatką tej nagrody została uczennica naszej szkoły - Karolina Wyciślik, zajmując drugie miejsce.

Karolina na co dzień jest uczennicą klasy trzeciej gimnazjum. W swoim wolnym czasie przebywa w schronisku dla bezdomnych kobiet, gdzie regularnie pomaga w organizowaniu zajęć dla dzieci, współorganizuje uroczystości na terenie placówki, a także stara się promować schronisko w trakcie miejskich imprez.
     22 marca o godzinie 13:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu Karolina wraz z grupą pozostałych wolontariuszek z naszej szkoły, rodziców i wychowawczyni Pani Lilianny Konieczny uczestniczyła w oficjalnej gali nadania orderu. Uroczystość zaczęła się od przywitania gości, podziękowań, przedstawienia ważnych osób biorących udział w tej wspaniałej imprezie oraz współorganizatorów plebiscytu. Po wstępie i krótkiej historii "Kropli Tęczy" przystąpiono do nadania orderu wszystkim wyróżnionym. Nasza wolontariuszka została nagrodzona symboliczną statuetką, dyplomem i kwiatami. Po części głównej nastąpiła część artystyczna, którą uświetnił występ zabrzańskich tancerek. Galę podsumowano ogromnymi oklaskami, potem miała miejsce sesją zdjęciową oraz  poczęstunek dla gości.
     Gratulujemy naszej koleżance wyróżnienia.

Roksana Tyka, klasa 3a

Kropla Tęczy dla naszej gimnazjalistki 26.03.2017@20:55

22 marca 2017 roku uczennica klasy 3a gimnazjum - Karolina Wyciślik - otrzymała wyróżnienie dla osób zaangażowanych w pomoc dzieciom w Zabrzu -"Kropla Tęczy". Karolina została doceniona jako wolontariuszka działająca w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet w Zabrzu Rokitnicy, gdzie pomaga w organizowaniu zajęć dla dzieci. Uroczysta gala wręczenia odznaczeń odbyła się w zabrzańskim Miejskim Ośrodku Kultury.
     Serdecznie gratulujemy Karolinie!

Agnieszka Szewczyk

Podsumowanie Szlachetnej Paczki 12.12.2016@18:31

Kochani!

Zakończyliśmy kolejną edycję "Szlachetnej Paczki"!
Udało nam się zebrać i przekazać rodzinie 22 paczki wypełnione żywnością, słodyczami, odzieżą, butami i środkami czystości. Bardzo ważne jest to, że udało nam się również spełnić marzenia każdego z członków rodziny! Były kosmetyki, karnet na siłownię, zestaw dla uzdolnionego piłkarza, hulajnoga z dużymi kołami i zestaw porządnych narzędzi dla głowy rodziny!
     Mamy nadzieję, że nasza paczka sprawi obdarowanej rodzinie dużo radości.

Nie udałoby się zebrać i przekazać tak wielu rzeczy gdyby nie Wasza pomoc. Dlatego chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom (szczególnie tym spoza szkoły), osobom zaangażowanym w kiermasze ciast
i książek, osobom pakującym, noszącym i wywożącym do zabrzańskiego sztabu głównego.

Anna Koenigshaus