11.11.2018

"Polsko, życzymy Ci kochających Cię i siebie nawzajem obywateli, szanujących siebie nawzajem, którzy będą służyli Tobie i wspólnemu dobru!..."[link do galerii]  [...] 
sukcesy naszych uczniów


"Kulturalni Polacy to my!" 25.04.2018@21:45

    Dzisiaj 25.04.2018 dwie grupy czteroosobowe klas integracyjnych gimnazjum kl. 2c i 3 c wzięły udział w konkursie " Kulturalny Polak" organizowanym w ZSO nr 5 w Gliwicach. Grupa klasy 2 zajęła I miejsce, a klasy 3 III miejsce. Gratulujemy!!! Zasady savoir-vivre nie są im obce. 
[link do galerii]

Anna Ulatowska


Kolejny sukces Łukasza Sudoła w Bocii 23.10.2017@13:34

     W dniach 20-21. 10. 2017 roku Łukasz Sudoł uczeń klasy 1B liceum po raz kolejny startował
w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w Bocii w Skokach i zajął III miejsce.
Łukasz prócz treningów poza szkołą, doskonali swe umiejętności w rzucie do celu z panem Sławomirem Czypczarem. Bystre oko, opanowanie i precyzja to cechy, którymi musi wykazać się każdy kto uprawia ten sport.
 My czekamy na kolejne sukcesy Łukasza w Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w grudniu. 

 Aleksandra Kowalik


Jeszcze nie wakacje, a my już nad Bałtykiem 16.05.2017@06:51

    W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim Ula Wysocka i Wiktoria Hucz zajęły odpowiednio 1 i 3 miejsce. Obie laureatki to uczennice klasy 3c naszego Gimnazjum. Konkurs był częścią Konferencji Bałtyckiej, którą uświetnił wykład "Znaczenie zmian klimatycznych w Arktyce dla klimatu Europy", wygłoszony przez prof. dr. hab. Tadeusza Niedźwiedzia.
Gratulujemy dziewczynom sukcesu :) 


Wicemistrzowie savoir-vivre, czyli dobre maniery nam nieobce 10.04.2017@06:45

    W czwartek, 30 marca. w ZSO nr 5 w Gliwicach. odbyła się II edycja konkursu „Kulturalny Polak”. W konkursie naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów z klasy 1c gimnazjum: Zofia Matyjaszek, Krystian Śladkowski , Robert Serzysko oraz Jacek Partuś. W konkursie należało wykazać się znajomością zasad savoir-vivre, czyli dobrego i kulturalnego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach. Dla naszych reprezentantów „dobre maniery” okazały się nieobce, doskonale poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi miedzy innymi: 
• odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych, 
• poprawnego zachowania się przy powitaniu, przedstawianiu się, 
• doboru odpowiedniego stroju na różne okazje, 
• odpowiedniego zachowania przy stole np. w restauracji, 
• prawidłowego redagowania i pisania podań, zaproszeń. 
    
    Konkursowe zadania były tak skonstruowane, aby w sposób praktyczny sprawdzić znajomość zasad dobrego zachowania. Sprawdzian ten nasi reprezentanci zdali na piątkę, zdobywając w konkursie II miejsce. Serdecznie im gratulujemy! 
  Grażyna Tyszka   


« 1 2 3 z 12 »
 
zamknij okno