21.10.2017

     Drodzy uczniowie i nauczyciele pamiętacie słodki tydzień w zeszłym roku szkolnym? My pamiętamy, że wszystkie wypieki znikały w mgnieniu oka, a dzięki  [...] 
sukcesy naszych uczniów


Jeszcze nie wakacje, a my już nad Bałtykiem 16.05.2017@06:51

    W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim Ula Wysocka i Wiktoria Hucz zajęły odpowiednio 1 i 3 miejsce. Obie laureatki to uczennice klasy 3c naszego Gimnazjum. Konkurs był częścią Konferencji Bałtyckiej, którą uświetnił wykład "Znaczenie zmian klimatycznych w Arktyce dla klimatu Europy", wygłoszony przez prof. dr. hab. Tadeusza Niedźwiedzia.
Gratulujemy dziewczynom sukcesu :) 


Wicemistrzowie savoir-vivre, czyli dobre maniery nam nieobce 10.04.2017@06:45

    W czwartek, 30 marca. w ZSO nr 5 w Gliwicach. odbyła się II edycja konkursu „Kulturalny Polak”. W konkursie naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów z klasy 1c gimnazjum: Zofia Matyjaszek, Krystian Śladkowski , Robert Serzysko oraz Jacek Partuś. W konkursie należało wykazać się znajomością zasad savoir-vivre, czyli dobrego i kulturalnego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach. Dla naszych reprezentantów „dobre maniery” okazały się nieobce, doskonale poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi miedzy innymi: 
• odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych, 
• poprawnego zachowania się przy powitaniu, przedstawianiu się, 
• doboru odpowiedniego stroju na różne okazje, 
• odpowiedniego zachowania przy stole np. w restauracji, 
• prawidłowego redagowania i pisania podań, zaproszeń. 
    
    Konkursowe zadania były tak skonstruowane, aby w sposób praktyczny sprawdzić znajomość zasad dobrego zachowania. Sprawdzian ten nasi reprezentanci zdali na piątkę, zdobywając w konkursie II miejsce. Serdecznie im gratulujemy! 
  Grażyna Tyszka   


Sukces w konkursie wielkanocnym 30.03.2017@10:39

    W XVIII edycji Konkursu Haftu i Rękodzieła Artystycznego Wielkanocne Zwyczaje pt. „Zajączkowe Haftowanie” po raz pierwszy wzięła udział uczennica klasy 2a - Julia Korkus. I od razu, zostając laureatką konkursu, trafiła do grona nagrodzonych. To spotkanie miłośników robótek ręcznych ma na celu kultywowanie tradycji wielkanocnych w hafcie oraz innych technikach rękodzielniczych.
    Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                     Mariola Pomorska


Historyczny sukces Roberta i Mikołaja! 02.03.2017@06:29

    W dniu 28 stycznia 2017 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w I Miejskim Konkursie Historycznym „Wybrani władcy Polski i ich czasy - Mieszko I oraz Bolesław Chrobry”, zorganizowanym przez Urząd Miejski i Centrum Edukacji. Nasi reprezentanci, Robert Serzysko
z klasy 1c
oraz Mikołaj Nalewajka z klasy 1b, wykazali się dużą wiedzą dotyczącą początków państwowości polskiej. Znakomicie poradzili sobie nie tylko z testem pisemnym, ale również
z pytaniami ustnymi w II etapie konkursu. Doskonale odnaleźli się w czasach naszych pierwszych władców, radząc sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Robert  zajął pierwsze miejsce, a Mikołaj drugie. Gratulujemy!!! 
Życzymy dalszych sukcesów. 
  Mirosława Leciejewska - Boncol      


« 1 2 3 z 11 »
 
zamknij okno