11.11.2018

"Polsko, życzymy Ci kochających Cię i siebie nawzajem obywateli, szanujących siebie nawzajem, którzy będą służyli Tobie i wspólnemu dobru!..."[link do galerii]  [...] 
kółko fotograficzne anaglif


Plener fotograficzny "Poprzemysłowe obiekty kop. Castelleng 14.05.2017@12:12

   Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli architektury i fotografii na plener fotograficzny „Poprzemysłowe obiekty kop. Castellengo” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Rokitnicy przy współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12. 
Spotkanie odbędzie się 20 maja o godzinie 11:00 na przystanku autobusowym przy przychodni Silesiana. Najlepsze prace zostaną ocenione, nagrodzone i umieszczone w albumie. 

Regulamin pleneru i karta zgłoszenia do pobrania poniżej:
Plener fotograficzny na terenie osiedla Ballestremów ... 20.05.2016@22:14

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli architektury i fotografii na plener fotograficzny „Wartości architektoniczne zabytkowego osiedla Ballestremów w Rokitnicy” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Rokitnicy przy współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 oraz Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu. 
Spotkanie odbędzie się 21 maja o godzinie 11:00 przy wejściu głównym Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Jordana. Najlepsze prace zostaną ocenione, nagrodzone i umieszczone w albumie.


Regulamin pleneru fotograficznego oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania tu:
Tajemnice jesieni ... 22.11.2015@21:15

    Jesień jest porą roku, która w szczególności przyciąga fotografów. To czas w którym możemy zaobserwować szybko zachodzące zmiany w kolorystce drzew. Zieleń, żółty, czerwony, brązowy to barwy, które dominują w parkach, lasach, tuż za naszymi oknami. "Tajemnice jesieni", które tym razem postanowiłyśmy fotografować okazały się dla nas ogromną przyjemnością. Zarówno liście, drzewa, drogi, leśne zakamarki, ale i abstrakcyjne ujęcie najbarwniejszej pory roku okazały się tajemnicami, które co roku będziemy odkrywać na nowo. A oto nasze prace: [link do galerii]

Autorka zdjęcia: Karolina Dudek


Wernisaż fotograficzny za nami... 23.06.2015@21:32

    W dniu 19 czerwca 2015 roku tuż po godzinie 17:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 zgromadzili się fotografowie Szkolnego Kółka Fotograficznego „Anaglif”, Pani Dyrektor Maria Skrzypczyk, przedstawicielki Stowarzyszenia Miłośników Rokitnicy na czele z Panią Stanisławą Mikulak, Pani Katarzyna Włodarczyk – dziennikarka „Nowin Zabrzańskich” i wszyscy ci dla których zarówno przyroda dzielnicy w której mieszkają jak i fotografia nie są obojętne. To właśnie w tym dniu odbył się wernisaż fotograficzny prac wykonanych podczas pleneru fotograficznego, który miał miejsce w dniu 23 maja 2015 roku. Wszyscy ci, którzy sfotografowali drzewa – cenne okazy pomniki przyrody znajdujące się na terenie dawnych królewskich berlińskich szkółek Spatha    i nadesłali zdjęcia, czekali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników konkursu. Zdjęcia były oceniane przez znanego fotografa Pana Arkadiusza Golę, który zajmuje się fonografią dokumentalną głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Od 18 lat w redakcji „Dziennika Zachodniego” w Katowicach.
I miejsce w konkursie fotograficznym „Rokitnickie skarby - cenne okazy i pomniki przyrody” zdobyła Aleksandra Derwiańska z klasy 2a gimnazjum. Drugie Aleksandra Szynkowska         z klasy I liceum, a trzecie Maja Olszok z klasy 2b gimnazjum. Wyróżnienie specjalne za niekonwencjonalne potraktowanie tematu otrzymała Oliwia Moskalik z klasy II B liceum. Wszystkim serdecznie gratulujemy a ci, którzy nie mogli uczestniczyć w wernisażu mają możliwość podziwiania prac naszych fotografów w holu szkoły. [link do galerii]« 1 2 3 z 9 »
 
zamknij okno