11.11.2018

"Polsko, życzymy Ci kochających Cię i siebie nawzajem obywateli, szanujących siebie nawzajem, którzy będą służyli Tobie i wspólnemu dobru!..."[link do galerii]  [...] 
szkolna grupa ratowniczo-obronna


Pomagamy podczas festynu. 21.09.2018@22:53

    Rodzinny festyn "W rytmie firmy" organizowany w przez zabrzański Urząd Miejski w tym roku zlokalizowany był w strefie ekonomicznej. Nasza Szkolna Grupa Ratownicza uczestniczyła w tym przedsięwzięciu na kilka sposobów. Po pierwsze dziewczyny poprowadziły warsztaty pierwszej pomocy. Po drugie jako asystentki Ratowników z Grupy Ratownictwa PCK pomogły w zabezpieczeniu warsztatów jazdy na rolkach. I po trzecie również jako asystentki pomogły w zabezpieczeniu wycieczki rowerowej.


Nasz sukces na eliminacjach do Mistrzostw Pierwszej Pomocy 22.04.2018@11:40

    Veni, vidi, vici tak można by podsumować nasz start w eliminacjach rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.
Przy przepięknej pogodzie, wspaniałej organizacji zawodów które przygotowane zostały przez Grupę Ratownictwa PCK Zabrze po przejściu czterech "stacji" okazało się że nasze "biedronki" Agata, Agata, Ania, Kinga i Julka wygrały i awansowały do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnego sukcesu 19 maja w Katowicach. [link do galerii]


Międzynarodowe SZMARY z polskim sukcesem 13.09.2017@15:33

     Kurz już opadł, woda spłynęła, a emocje opadły. Międzynarodowe Manewry SZMARY przeszły do historii.
Druga sobota września od 2000 roku ustanowiona została przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża Dniem Pierwszej Pomocy.

Śląski Zabrzański Manewr Ratowniczy
(SMARY) odbył się 9 września w Zabrzu Rokitnicy. Uczestnicy mieli siedem zadań do wykonania:  resuscytacja z użyciem AED, rozwinięcie linii gaśniczej, ewakuacja poszkodowanego, ratowanie poszkodowanych w zawalonym budynku i w wypadku komunikacyjnym. Dodatkowo należało opracować plan postępowania po lokalnym blackout-cie. Niezwykle wysoko poprzeczkę ustawiono przy konkurencji, która polegała na włożeniu bojowego stroju strażaka i poruszaniu się w nim na czas wraz z całym wyposażeniem. Stopień trudność zadania do wykonania dostosowany były do wiedzy i umiejętności zespołu.

W manewrach wzięły udział zespoły, które reprezentowały: Niemiecki Czerwony Krzyż z Oberhausen w Niemczech (PK), klasy mundurowe z zabrzańskiego ZSEU, Gimnazjum nr 24, Ochotnicza Straż Pożarna z Mikulczyc, Szkolna Grupa Ratownicza z IV LO w Zabrzu oraz Grupa Ratownictwa PCK Zabrze (PK). Najlepszy młodzieżowy zespół Manewrów, którym okazał się I zespół Szkolnej Grupy Ratowniczej IV LO w Zabrzu został zaproszony przez Panią Andreę Farnschlader - dyrektora DRK Oberhausen - na wizytę do Niemiec.
Organizatorzy manewrów to IV LO w Zabrzu, OSP Mikulczyce, OSP Grzybowice, RG PCK Zabrze.


W trosce o bezpieczeństwo ppoż. 15.03.2017@08:50

    W dniu 14 marca 2017 odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach: szkół podstawowych (I), gimnazjów (II) i szkół ponadgimnazjalnych (III). Jak co roku uczestnicy rywalizowali w części teoretycznej, w której trzeba było rozwiązać test i w części praktycznej, w której trzeba było udzielić pomocy człowiekowi w trakcie ataku drgawek. W kategorii I wygrała uczennica
z SP 5, Patrycja Glama
, w kategorii II Mateusz Zięba (uczeń naszego Gimnazjum nr 4),
a zwycięzcą w kategorii III został uczeń VI LO Łukasz Kostka. Cieszy fakt, że w tej kategorii trzecią lokatę zajął Krzysztof Cabak uczeń naszego liceum. Organizatorami Turnieju, jak co roku, była Ochotnicza Straż Pożarna z Mikulczyc, IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Zabrzu Rokitnicy i Grupa Ratownictwa PCK Zabrze.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Sławomir Czypczar


« 1 2 3 z 6 »
 
zamknij okno