festiwal projektów gimnazjalnych

VI Festiwal Przyrodniczych Projektów Gimnazjalnych 09.05.2016@07:22

Zapraszamy do skorzystania z formularzy zgłoszenia projektu lub zgłoszenia chęci obserwacji festiwalu.

Rok szkolny 2015/16

Karta zgłoszenia projektu
do udziału w Festiwalu Ekologicznych Projektów Gimnazjalnych

Karta zgłoszenia publiczności

V Festiwal Przyrodniczych Projektów Gimnazjalnych 09.06.2015@22:28

08 czerwca 2014 r. zabrzańskie kino Roma gościło uczestników V Festiwalu Przyrodniczych Projektów Gimnazjalnych. Honorowy patronat nad Festiwalem objęła Prezydent Miasta Zabrze, Pani Małgorzata Mańka-Szulik. W jej imieniu gości, uczniów i nauczycieli przywitała wiceprezydent, Pani Katarzyna Dziuba. Festiwal rozpoczął pokaz naukowy pt. „Trzy żywioły” przygotowany przez uczennice XII LO pod opieką pani dr inż. Małgorzaty Szymaszek. Następnie uczniowie Gimnazjów nr 4, 9, 10, 13, 15, 29 oraz Gimnazjum Specjalnego nr 38 przedstawili publiczności wyniki wykonanych przez siebie projektów edukacyjnych.
Dziewięć zaprezentowanych projektów podejmowało różną tematykę z zakresu przedmiotów przyrodniczych – od postawienia pytania „Czy na hałdzie wyrośnie las?”, poprzez poszukiwanie wątków ekologicznych w mandze i anime, prezentację makiety domu pasywnego, własnoręczne wykonanie kulek do kąpieli, rozważania o przyrodzie Biebrzańskiego Parku Narodowego, występ artystyczny, aż po prezentację opracowanej przez uczniów gry planszowej „Toalety fair trade”. Uczestnicy Festiwalu swoimi głosami przyznali Nagrodę Publiczności projektowi uczniów Gimnazjum nr 29 pt. „Między innymi o cudach w naturze”. Część edukacyjną Festiwalu wypełnił film dokumentalny pt. „Więcej niż miód” oraz spotkanie z pszczelarzem, Panem Józefem Piaseckim.      W imieniu organizatorów Festiwalu, którymi byli Zespół szkół Ogólnokształcących nr 12, Wydział Oświaty i doradca metodyczny z biologii i przedmiotów pokrewnych, gratulujemy wszystkim autorom projektów i ich opiekunom! [link do galerii]

Grażyna Skirmuntt

V FPPG 16.03.2015@21:48

Regulamin festiwalu 2014/2015

Karta zgłoszenia projektu
do udziału w Festiwalu Ekologicznych Projektów Gimnazjalnych

Karta zgłoszenia publiczności

IV Festiwal Przyrodniczych Projektów Gimnazjalnych 21.06.2014@15:42

Piątek 13 czerwca 2014 roku wcale nie był pechowy dla przeszło 250 gimnazjalistów, uczestniczących tego dnia w IV Festiwalu Przyrodniczych Projektów Gimnazjalnych, który odbył się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach.
Uczniowie zabrzańskich szkół: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum 5, Gimnazjum nr 15, Zespołu Szkół Katolickich oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 przedstawili zaproszonym gościom i swoim młodszym kolegom wyniki zrealizowanych przez siebie projektów edukacyjnych.
    Honorowy patronat nad festiwalem objęła pani Prezydent Miasta Zabrze, pani Małgorzata Mańka-Szulik. W jej imieniu uczniów przywitała pani dr Czesława Węclewicz, doradca prezydenta Miasta Zabrze. Pani Ewa Wolnica, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, pogratulowała uczniom zainteresowań, które skłoniły ich do wykonania projektów i udziału w festiwalu.
Festiwal swoją obecnością uświetnili: pani Marianna Karenbach - przewodnicząca Komisji Oświaty
i Wychowania Rady Miasta Zabrze, pani Maria Wilk - konsultant RODN „WOM” w Katowicach oraz Jacek Szkarłat - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu. Wykład wstępny pt. „Co mogę ja? – projekt PLASTICE” wygłosiła pani dr Marta Musioł z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN.
Festiwalowi towarzyszyła wystawa domków dla owadów wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 20 i Gimnazjum nr 21, którzy w ten sposób czynnie włączyli się w działania pomagające owadom zapylającym przetrwać zimę i znaleźć miejsce do rozrodu.
Część edukacyjną festiwalu wypełnił niezwykle widowiskowy pokaz naukowy w wykonaniu animatorek z Centrum Nauki Kopernik obejmujący tematy: „Muzyka”, „Ciśnienie” i „Tajniki aerodynamiki”. Uczestnicy festiwalu, zarówno ci młodsi jak i starsi, z ogromnym zainteresowaniem zwiedzili, a w zasadzie doświadczyli Wystawy Interaktywnej Centrum Nauki Kopernik „Eksperymentuj”. Uczestnicy opisywanego wydarzenia swoimi głosami przyznali Nagrodę Publiczności projektowi uczniów Gimnazjum nr 5 pt. „Królewna Śnieżka po śląsku” oraz wykonawcom najciekawszego domku dla owadów – uczniom Gimnazjum nr 4, Dominice Filipowicz i Bartoszowi Koszczce.
Organizatorkami festiwalu były doradca metodyczny z biologii i przedmiotów pokrewnych w Zabrzu - pani Grażyna Skirmuntt oraz pani Bożena Hazy reprezentująca Wydział Oświaty UM w Zabrzu. [link do galerii]

« 1 2 z 2 »