doradztwo zawodowe

11 stycznia 2016 roku gimnazjaliści z klasy 3b odwiedzili Komendę Miejską Policji w Zabrzu
Podczas nietypowej lekcji zapoznali się z pracą policjantów wydziału ruchu drogowego, wydziału prewencji oraz technika kryminalistycznego [więcej ...

W pierwszym okresie roku szkolnego 2016/2017 młodzież licealna i trzecich klas gimnazjalnych, która poszukuje wzorców, przykładów ciekawych karier zawodowych i inspiracji do konkretnych zachowań i działań, uczestniczyła w otwartych rozprawach sądowych (Sąd Okręgowy w Gliwicach - 4.10.2016, Sąd Rejonowy w Zabrzu -13.10.2016, 20.10.2016, 22.11.2016, 24.11.2016) i bardzo sobie to doświadczenie wynikłe z pobytu w sądzie ceni. Doceniamy zarówno możliwość obserwacji niewyreżyserowanych ludzkich zachowań w obliczu prawa jak i wynikających z tego konsekwencji. Pan sędzia Adam Krukowski, za każdym razem po rozprawach sądowych poświęcał młodym ludziom swój cenny czas, żeby z nimi porozmawiać. Mogli zadawać pytania dotyczące rozprawy i nie tylko. Pan Sędzia tworzył atmosferę zaufania i wyrozumiałości.

Wszystkie grupy są świadome osiągnięcia ważnych celów edukacyjnych i zawodowych, tj;

• przybliżenie specyfiki zawodów prawniczych

• poszerzenie świadomości znaczenia rzetelnej edukacji

• uświadamianie zagrożeń czyhających na młodego człowieka i konsekwencji wynikających z różnych nieprzemyślanych zachowań.

doradca zawodowy Krystyna Szkarłat