11.11.2018

"Polsko, życzymy Ci kochających Cię i siebie nawzajem obywateli, szanujących siebie nawzajem, którzy będą służyli Tobie i wspólnemu dobru!..."[link do galerii]  [...] 
akademia uczniowska


Doskonałość ćwiczona latami 19.06.2015@14:08

    Celem XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. 16 maja w katowickim parku Kościuszki odbyły się eliminacje wojewódzkie tych mistrzostw. Wystartowało w nich dwanaście pięcioosobowych zespołów z całego województwa. Dodatkowo, poza konkursem, wystąpił zespół zawodowych ratowników Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Oberhausen. Uczestnicy mistrzostw musieli, na czterech specjalnie zaaranżowanych pozoracjach, udzielić pierwszej pomocy. W każdej pozoracji poszkodowane były trzy osoby, a zdarzenia dotyczyły wypadku komunikacyjnego, bójki, próby samobójczej i wypadku przy pracach remontowych. Obrażenia przygotowywane były przy użyciu sztucznych ran i krwi. Dodatkowo należało rozwiązać test i prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Najlepszym zespołem po podliczeniu wszystkich punktów okazała się reprezentacja IV LO im. M. Reja w Zabrzu Rokitnicy. Członkowie tego zespołu to uczniowie zrzeszeni w Szkolnej Grupie Ratowniczej która działa w szkole od dziewięciu lat. Budowa tego zespołu trwała dwa lata. Składały się na nią zajęcia dwa razy w tygodniu, prowadzenie pokazów i warsztatów, organizacja Młodzieżowych Manewrów Ratowniczych „Strefa” czy realizacja programu „Ratuj z nami czyli podaj dalej”. To wszystko zaowocowało wspaniałą dyspozycją i mistrzowskim sukcesem. 13 czerwca w Lublinie odbędzie się finał ogólnopolski mistrzostw. Plan minimum to nie zająć ostatniego miejsca. 
Skład: 
Magda Michalska – kierownik 
Artur Dachowski - kapitan 
Sebastian Pokuciński 
Aleksandra Olszewska 
Barbara Sitkiewicz
Drużynę Przygotował Sławomir Czypczar 
Sławomir Czypczar


Akademia Uczniowska. Projekty ... 14.01.2013@20:30

    Od roku szkolnego 2009/2010 nasza szkoła bierze udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej - Akademia Uczniowska. Projekty matematyczno – przyrodnicze w gimnazjach.
   Uczniowie gimnazjum uczęszczają na zajęcia szkolnych kół naukowych z przedmiotów przyrodniczych takich jak: biologia, chemia, fizyka, matematyka. W ramach programu odbywają się również ciekawe wycieczki edukacyjne. Młodzież należąca do kół naukowych była już w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń oraz w Hucie Szkła w Zawierciu. A ostatnio odwiedzili Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu.
     W tym roku szkolnym Koło Naukowe zaprasza na zajęcia z biologii, chemii, fizyki i matematyki.
Z tego, co udało mi się podpatrzeć to biolodzy wyhodowali nić DNA, matematycy uczą się jak być mądrym konsumentem, fizycy próbują się zmierzyć z prądem a na chemii trwają przygotowania doświadczeń, które uczniowie zademonstrują młodszym kolegom i koleżankom z podstawówki.
Już od lutego zapraszamy na kolejny cykl zajęć w ramach Akademii Uczniowskiej. Więcej informacji
o projekcie znajduje się również na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/au.

Do zobaczenia!


 
zamknij okno